Zdravotnický materiál nemůžete svěřit přepravním společnostem, které doručují zboží zákazníkům na jejich adresu trvalého či přechodného pobytu. Není to z toho důvodu, že by to nezvládly kapacitně nebo profesionálně, je to proto, že je nutné při přepravě zdravotnických potřeb, léků a veškerých dalších pomůcek pro tento obor dodržet přísná legislativní ustanovení a mít k těmto účelům speciálně vybavené dopravní prostředky.
Pro veškeré předměty tohoto charakteru je nutné zajistit přepravní podmínky, které udrží stoprocentní jakost i při transportu na dlouhé vzdálenosti kamionovou, námořní či leteckou dopravou.
Injekce – injekční materiál, jako jsou stříkačky, kanyly a jehly, musí být bezpodmínečně sterilní, tedy nesmí dojít k porušení obalu v žádném případě. Přeprava sterilního materiálu vyžaduje zvláštní pracovní postupy při manipulaci a skladování.
Gáza a obinadla – některá obinadla jsou rovněž sterilní, slouží pro obvazování otevřených ran, které krvácí, a rána tak musí být důkladně zajištěna proti bakteriím a dalším patogenům.
Lékařské přístroje – mnohdy se jedná o velmi drahé a citlivé přístroje, stroje či mechanismy pro práci v oboru chirurgie, ale i v ambulantní léčbě a diagnostice a také ve farmacii. S tímto nákladem se musí zacházet, jak se říká, „v rukavičkách“ a vyžaduje to opět dodržování předpisů v logistice včetně požadavků na skladové prostory.
Dezinfekce – v mnoha případech jde o nebezpečné chemické látky, které nesmí proniknout do okolního prostředí a kontaminovat ovzduší či spodní vody. S dezinfekcemi se zachází jako s toxickými jedy, opět s velmi přísnými logistickými postupy.
Léky a léčivé přípravky – s léky je to velmi podobné, jako s dezinfekcemi, některé z nich jsou v podobě tablet či sypkého prášku, jiné v tekuté formě. Mohou být uchovány v plastu nebo ve skle a mnoho těchto nádob je citlivých na mechanické poškození.
Děkujeme! Brzy vás budeme kontaktovat.